Առողջություն 10:52 16/01/2021 Արցախ
ՌԴ ՊՆ-ն հաղորդում է, որ Ռուսաստանի խաղաղապահ զորախմբի (ՌԽԶ) ռազմական բուժաշխատողները Լաչինի միջանցքում և Արցախի շփման գծի երկայնքով տեղակայված դիտակետերում սկսել են խաղաղապահների պատվաստումները:
Օրվա ընթացքում Մարտունու և Մարտակերդի շրջանների երեք դիտակետերում ՌԽԶ բժիշկների շարժական բրիգադները պատվաստել են շուրջ 100 զինծառայողի:
Ընդհանուր առմամբ, Արցախ է առաքվել պատվաստանյութի շուրջ 2 հազար դեղաչափ: Այս թիվը բավարար է խաղաղապահների ամբողջ անձնակազմը պատվաստելու համար: Պատվաստանյութը առաքվել է հատուկ ջերմային տարաների մեջ, ինչը ապահովել է պատվաստանյութի անվտանգությունը տեղափոխման ընթացքում:
Պատվաստումն իրականացվում է երկու փուլով: Հունվարի 14-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում պատվաստանյութի առաջին բաղադրիչը կտրամադրվի ամբողջ անձնակազմին, իսկ փետրվարի 1-ից 28-ը՝ երկրորդը:

Health 11:47 16/01/2021 NKR
Military medics of the Russian Peacekeeping Contingent (RPC) have started vaccinating peacekeepers at observation posts in the Lachin corridor and along the line of contact in Nagorno-Karabakh, the Russian Defense Ministry reported. During the day, mobile teams of RPC doctors vaccinated about 100 servicemen at three observation posts in the Martuni and Mardakerd districts of Nagorno-Karabakh.
In total, about 2 thousand doses of the vaccine were delivered to Nagorno-Karabakh. This number is enough to cover the entire personnel of the peacekeepers. The vaccine was delivered in special thermal containers, which ensured the safety of the vaccine during transportation.
As the source said, vaccination is carried out in two stages. During the period from January 14 to 31, all personnel will receive the first component of the vaccine, and from February 1 to 28, the second component will be injected.