Քաղաքական 10:43 21/01/2021 Արցախ
Ստեփանակերտում շարունակում է աշխատել ընդունելությունների կենտրոնը, որտեղ կազմակերպվել են թեժ գծի աշխատանքները ՝ արցախյան հակամարտության անհետ կորած մասնակիցների մասին տեղեկատվություն հավաքելու համար: Նրանց որոնումներն իրականացնում է ռուսական խաղաղապահ զորակազմը՝ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի, հայկական և ադրբեջանական կողմերի ներկայացուցիչների հետ համագործակցությամբ: Տեղեկությունը հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն:
Ըստ հրապարակված հաղորդագրության՝ բոլոր հարցումները գրանցվում են և մուտքագրվում տվյալների բազա և փոխանցվում որոնման համատեղ խմբերին:
Ընդհանուր առմամբ, ավելի քան 2320 մարդ դիմել է ընդունարան օգնության համար, այդ թվում` 575-ը զանգահարելով թեժ գծին:

Society 13:03 21/01/2021 NKR
More than 2.3 thousand people applied for help to Russian contingent in Nagorno-Karabakh over missing people
A reception center for citizens continues to operate in Stepanakert, where a "hotline" is organized to collect information about the participants of the conflict in Nagorno-Karabakh who have gone missing, the Russian Defense Ministry reported. Their search is carried out by the Russian peacekeeping contingent in cooperation with representatives of the International Committee of the Red Cross, the Azerbaijani and Armenian sides. As the source said, all requests are recorded, entered in the database and sent to the joint search groups.
In total, more than 2,320 people turned to the reception center for help, including 575 by calling the "hotline".