Հասարակություն 10:14 05/02/2021 Արցախ
Արցախի ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ծառայության փրկարարական ջոկատները երկօրյա դադարից հետո այսօր վերսկսել են պատերազմի ընթացքում զոհված զինծառայողների աճյունների, միաժամանակ անհետ կորածների փրկարար-որոնողական աշխատանքները:
Փրկարարական 5 ջոկատով որոնումներն այսօր իրականացվում են Հադրութի, Վարանդայի (Ֆիզուլի) և Ջրական (Ջաբրաիլ) շրջաններում:
Աշխատանքներին մասնակցում են նաև զինծառայողների հարազատները:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 3-ին, 4-ին փրկարարական ջոկատներն որոնողական աշխատանքներ չեն իրականացրել: Պատճառն Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած բնակավայրերում վերջիններիս կողմից կատարվող  տարաբնույթ աշխատանքներն են:
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչ այսօր որոնողական աշխատանքների ընթացքում  հայտնաբերվել է ընդհանուր 1355 աճյուն: Նախնական տվյալներով, դրանցից 15-ը՝ քաղաքացիական անձինք են:

Общество 11:16 05/02/2021 НКР
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха сообщает, что после двухдневного перерыва сегодня спасательные отряды службы возобновили одновременно поисково-спасательные работы по поиску без вести пропавших и останков тел военнослужащих, погибших во время войны.
Поисковые работы 5-ю спасательными отрядами сегодня ведутся в Гадрутском, Варандинском (Физулинском) и Джраканском (Джабраильском) районах.
В работах также принимают участие родственники военнослужащих.
Напомним, что 3 и 4 февраля спасательные отряды не проводили поисковые работы. Причина тому - различные работы, проводимые азербайджанцами в населенных пунктах, находящихся под контролем Азербайджана.
В общей сложности с 13 ноября 2020 года по сей день в ходе поисковых операций было обнаружено 1355 тел. По предварительным данным, 15 из них - мирные жители.