Հասարակություն 10:14 05/02/2021 Արցախ
Արցախի ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ծառայության փրկարարական ջոկատները երկօրյա դադարից հետո այսօր վերսկսել են պատերազմի ընթացքում զոհված զինծառայողների աճյունների, միաժամանակ անհետ կորածների փրկարար-որոնողական աշխատանքները:
Փրկարարական 5 ջոկատով որոնումներն այսօր իրականացվում են Հադրութի, Վարանդայի (Ֆիզուլի) և Ջրական (Ջաբրաիլ) շրջաններում:
Աշխատանքներին մասնակցում են նաև զինծառայողների հարազատները:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 3-ին, 4-ին փրկարարական ջոկատներն որոնողական աշխատանքներ չեն իրականացրել: Պատճառն Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած բնակավայրերում վերջիններիս կողմից կատարվող  տարաբնույթ աշխատանքներն են:
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչ այսօր որոնողական աշխատանքների ընթացքում  հայտնաբերվել է ընդհանուր 1355 աճյուն: Նախնական տվյալներով, դրանցից 15-ը՝ քաղաքացիական անձինք են:

Society 11:07 05/02/2021 NKR
Artsakh search and rescue squads have resumed their operations on Friday to find casualties of the 2020 war and those missing in action after a two-day break, the State Service of Emergency Situations of Artsakh’s Ministry of Internal Affairs reported.
Five teams are carrying out operations in Hadrut, Varanda (Fizuli) and Jrakan (Jabrayil) regions today, the service said. Relatives of missing servicemen also take part in the search operations.
The Azerbaijani authorities blocked search and rescue operations on Wednesday and Thursday, citing “various kinds of works” that the Azerbaijanis said they were carrying out in the areas under their control.
Since November 13, 1,355 bodies of fallen troops and civilians have been recovered from the battle zones. According to preliminary data, 15 of the victims were civilians.