Քաղաքական 13:11 16/02/2021 Տարածաշրջան
Ռուս խաղաղապահները շարունակում են ապահովել ապրանքների տարանցումը այն տարածքների միջև, որոնք Ադրբեջանի վերահսկողության տակ են հայտնվել 2020 թվականի նոյեմբերին, հաղորդում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
«Սոցիալական հաստատությունների և բնակելի շենքերի էլեկտրամատակարարման և ջրամատակարարման համակարգերը վերականգնելու համար, մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի մեկ այլ ռուսական շարասյուն, որը բաղկացած էր 25 KamAZ ռազմական մեքենայից և ուղեկցող մեքենաներից, շուրջ 185 տոննա բեռ է հասցրել Քարվաճառի (Քելբաջար) շրջան»,- հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։
Նշվում է, որ ադրբեջանական կողմին օգնություն է ցուցաբերվել անցյալ տարվա նոյեմբերի 9-ին Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կնքված եռակողմ պայմանագրի պայմանների հիման վրա:

Society 14:53 16/02/2021 NKR
Russian peacekeepers continue to ensure the transit of goods between the territories that came under the control of Azerbaijan in November 2020,the country's Defense Ministry reported on Tuesday.
According to the source, to restore the power supply and water supply systems of social facilities and residential buildings, another Russian convoy of the Humanitarian Response Center, consisting of 25 KamAZ military vehicles and escort vehicles, delivered about 185 tons of cargo to Karvachar district (generator stations, electrical equipment, reinforced concrete structures and construction materials).
Assistance was rendered to the Azerbaijani side on the basis of the terms of the trilateral agreement between Russia, Armenia and Azerbaijan dated November 9 last year, the source added.