Քաղաքական 17:15 03/03/2021 Հայաստան
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանից լրագրողները հետաքրքրվեցին, թե որքանո՞վ են իրականությանը համապատասխանում այն տեղեկությունները, որ ԶՈՒ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանը կառավարության ու Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով հայտարարությունը տարածել է Սերժ Սարգսյանի դրդմամբ։
«Համապատասխանում է ուղիղ այնքանով, որքանով իրականությանը համապատասխանում են կապիտուլյանտի հայտարարություններն այն մասին, թե որքան կառուցողական է Ալիևը, որ Շուշին ադրբեջանական քաղաք է, որ Իսկանդերը պայթում է 10 տոկոսով, և որ Իսկանդերը 80-ականների զենք է»,-ասաց ՀՀ երրորդ նախագահը։
Նա կարծիք հայտնեց, որ ամենայան հավանականությամբ նոր ներկայացում է պատրաստվում։
«Համբերեք, կտեսնենք։ Մյուս հարցերին կպատասխանեմ կամ ներկայացման ընթացքում, կամ վերջում»,-նշեց Սերժ Սարգսյանը։

Serzh Sargsyan responds to allegations about him being behind the statement of the General Staff
Armenia's third President Serzh Sargsyan responded to allegations that the statement issued days ago by the General Staff of the Armenian Armed Forced to demand Pashinyan's resignation was prompted by him.
Sargsyan talked to reporters on Wednesday. Asked whether the information that the former president urged the Chief of the General Staff to come up with the statement corresponds to reality, Sargsyan said: "This allegation is as true as the statements by the capitulant about the constructive approach by Aliyev, about Shushi, being an Azerbaijani town, Iskander missile systems exploding by 10 percent and that Iskander is a weapon of the 80s," Sargsyan said, referring to Armenian PM Pashinyan's recent controversial statements.