Քաղաքական 14:32 13/03/2021 Հայաստան
«Նիկոլ Փաշինյանը չի պոկվի իր աթոռից, եթե յուրաքանչուրն իր հերթին չպահանջի դա»,- ԱԳՆ-ի դիմաց կազմակերպված ակցիայի ժամանակ լրագրողներին հայտնեց ՀՅԴ Գերագույն մարմնի անդամ Արծվիկ Մինասյանը։
Նրա խոսքով՝ եթե Նիկոլ Փաշինյանը շարունակի պաշտոնավորել, ապա հասարակությունը չի ունենա ապագա, ընտանիքները կհայտնվեն չափազանց ծանր վիճակում։
Նկատելով, որ հասարակության մեջ ագրեսիան և ատելությունն ամենաբարձր մակարդակի վրա է՝ Մինասյանը հայտարարեց, որ դրա թիվ մեկ հրահրողը եղել է և շարունակում է մնալ իշխանությունը:
Նա տեղեկացրեց, որ ազդակներ է ստանում սփյուռքից, ըստ որոնց՝ սփյուռքահայերին թվում է, թե ընդդիմությունը պարզապես իշխանություն է ուզում:
«Այնպես չէ, որ Հայրենիքի փրկության շարժման առաջնորդներն ունեն իշխանության գալու, աթոռ վերցնելու խնդիր, այսօր մեր թիվ մեկ խնդիրը երկիրը դավադիր պատերազմի տարած, պարտության մատնած, հսկայական կորուստների պատճառած, երկիրը աղետի շեմին բերած անձի հեռացումն է»,-հայտարարեց Արծվիկ Մինասյանը՝ նշելով, որ ժողովուրդն է որոշելու, թե ով կլինի իշխանություն։
Նրա համոզմամբ՝ Փաշինյանը ցանկություն չունի անցկացնել արտահերթ ընտրություններ, և եթե անցկացնի էլ, ապա կօգտագործի բոլոր լծակները։
Մինասյանը կարևորեց ԱԺ-ի դերը ստեղծված իրավիճակում, սակայն «Իմ քայլը» խմբակցությունը չի ուզում ժողովրդի տրամադրությունները փոխանցել խորհրդարան, գործադիր իշխանություն և անդրադարձավ պատգամավորների վրա ճնշում գործադրելու անհրաժեշտությանը։
Նկատելով, որ այսօր գոյության պայքարի հարցն է ծառացած ժողովրդի առաջ՝ Արծվիկ Մինասյանը հայտարարեց, որ հանրային ծառայողները նույնպես պետք է կարողանան իրենց բողոքի ձայնը ներկայացնել վերադաս մարմիններին:

Politics 16:41 13/03/2021 Armenia
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will not leave office unless every Armenian in turn demands his resignation, Artsvik Minasyan, a member of the Armenian Revolutionary Federation (ARF) Supreme Council of Armenia, told reporters during an opposition rally outside the Foreign Ministry building on Saturday.
According to him, if Pashinyan remains in office, there will be no future for the people and families will find themselves in a very difficult situation.
Noting that aggression and hatred have reached their peak in Armenia, Minasyan stated that the number one instigator of it has been and remains the authorities.
He also addressed the concerns of some Diaspora Armenians that the opposition is simply striving for power.
"It is not that the leaders of the Homeland Salvation Movement are seeking to come to power and hold an office. Our number one task today is to remove the person who led the country to a war through conspiracy, caused a defeat and huge losses and brought the country to the brink of disaster," Minasyan stated, noting that it is for the people to decide who will be in power.
The politician believes Pashinyan has no actual intention to hold snap elections, adding even if they are held, he will use all the levers.
Minasyan attached importance to the role of the National Assembly in the current situation, stressing the need to pressure pro-government lawmakers to oust Pashinyan.
Stressing that the people are faced with an existential issue today, Artsvik Minasyan said public servants should also voice their protest to their superiors.