Առողջություն 11:51 20/03/2021 Արցախ
Արցախում մարտի 19-ին կատարվել է 59 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության  7 դեպք: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 17 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել  է 3965 քաղաքացու հետազոտություն, որից  548-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության  2432 դեպք: Կատարվել է  21 413 թեստավորում:

Здоровье 11:59 20/03/2021 НКР
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки выявлено 7 новых случаев заражения коронавирусом.
В результате 59 тестов, проведенных в Арцахе 19 марта, выявлено7 случаев заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 17 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошели 3965 человек, у 548 из них тесты дали положительный результат.
В целом в Арцакхе с начала пандемии подтверждено 2432 случая заражения COVID-19, проведено 21 413 тестов.