Քաղաքական 17:20 23/03/2021 Հայաստան
««Ալյանս»-ն ընտրություններին մասնակցելու է սեփական ցուցակով, առանց որևէ դաշինքի,  կուսակցության անդամներից բաղկացած այլընտրանքային կառավարության կազմով, գերժամանակակից՝ սուպեր ծրագրով»,- Աժ հայտարարությունների ժամին հայտնեց անկախ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը՝ շեշտելով, որ առաջին ու վերջին անգամ է հայտարարությամբ հանդես գալիս գործող խորհրդարանում:
Նա նշեց, որ իր ներկայացրած «Ալյանս» առաջադիմական ցենտրիստական կուսակցության վարչության որոշմամբ իրենք ընտրությունների են գնալու ՌԴ-ի հետ նոր ձևաչափի՝ որպես անկախ պետությունների դաշնակցային նոր մակարդակի համաձայնագրի քաղաքական պլատֆորմի հիման վրա և սեփական կուսակցության անդամ հանդիսացող վարչապետի թեկնածուով:
«Եթե  հայրենի իշխանությունը, որն իր կառավարման 3 տարիների ընթացքում ճշտագույնս պահպանել է ժողովրդին տված խոստումները և իրականացրել է այն ամենն, ինչ խոստացել է՝ ճշգրիտ և առանց բացառությունների, հանկարծ ընտրությունների կազմակերպման հարցում խաբի, ապա մենք կունենանք շատ մեծ ողբերգություն»,- հայտարարեց Ուրիխանյանը:
Նրա խոսքով, եթե իշխանությունը չխաբի և ընտրություններ տեղի ունենան, ապա, լիազորված է վերջին անգամ փակել իրենց ուղղված բոլոր հարցերը և կրկին շեշտել, որ «Ալյանսը» առանձին է գնալու ընտրությունների:

Политика 19:14 23/03/2021 Армения
«Альянс будет участвовать в выборах со своим списком, без какого-либо блока, с составом альтернативного правительства, состоящего из членов партии, с ультрасовременной суперпрограммой», - в ходе правительственного часа в парламенте сказал независимый депутат Тигран Уриханян, подчеркнув, что в первый и последний раз выступает с заявлением в действующем парламенте.
Он отметил, что согласно решению правления прогрессивно-центристской партии «Альянс», они пойдут на выборы на основе новой формулы с РФ, в качестве политической платформы для союзнического соглашения нового уровня независимых государств и с кандидатом на пост премьер-министра, являющегося членом собственной партии.
«Если родная власть, которая за три года своего правления сдержала в точности данные народу обещания и выполнила все, что обещала, точно и без исключений, вдруг обманет в  организации выборов, то нас ждет большая трагедия», - заявил Уриханян.
По его словам, если власть не обманет, и выборы состоятся, то он уполномочен в последний раз закрыть все вопросы, адресованные им, и еще раз подчеркнуть, что «Альянс» пойдет на выборы отдельно.