Քաղաքական 17:20 23/03/2021 Հայաստան
««Ալյանս»-ն ընտրություններին մասնակցելու է սեփական ցուցակով, առանց որևէ դաշինքի,  կուսակցության անդամներից բաղկացած այլընտրանքային կառավարության կազմով, գերժամանակակից՝ սուպեր ծրագրով»,- Աժ հայտարարությունների ժամին հայտնեց անկախ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը՝ շեշտելով, որ առաջին ու վերջին անգամ է հայտարարությամբ հանդես գալիս գործող խորհրդարանում:
Նա նշեց, որ իր ներկայացրած «Ալյանս» առաջադիմական ցենտրիստական կուսակցության վարչության որոշմամբ իրենք ընտրությունների են գնալու ՌԴ-ի հետ նոր ձևաչափի՝ որպես անկախ պետությունների դաշնակցային նոր մակարդակի համաձայնագրի քաղաքական պլատֆորմի հիման վրա և սեփական կուսակցության անդամ հանդիսացող վարչապետի թեկնածուով:
«Եթե  հայրենի իշխանությունը, որն իր կառավարման 3 տարիների ընթացքում ճշտագույնս պահպանել է ժողովրդին տված խոստումները և իրականացրել է այն ամենն, ինչ խոստացել է՝ ճշգրիտ և առանց բացառությունների, հանկարծ ընտրությունների կազմակերպման հարցում խաբի, ապա մենք կունենանք շատ մեծ ողբերգություն»,- հայտարարեց Ուրիխանյանը:
Նրա խոսքով, եթե իշխանությունը չխաբի և ընտրություններ տեղի ունենան, ապա, լիազորված է վերջին անգամ փակել իրենց ուղղված բոլոր հարցերը և կրկին շեշտել, որ «Ալյանսը» առանձին է գնալու ընտրությունների:

Politics 20:15 23/03/2021 Armenia
The Alliance Party will go it alone in snap parliamentary elections in Armenia, without allying itself with any other political force, its leader, independent MP Tigran Urikhanyan said at the National Assembly on Tuesday.
The lawmaker said they are going to come up with an “ultra-modern super program” during the electoral campaign.
He noted that according to the decision of the board of the Alliance Progressive Centrist Party, they will participate in the elections with their own candidate for prime minister and on the basis of a new format of relations with Russia.
He urged the authorities to remain committed to the decision to hold early elections on June 20, adding otherwise the country would be facing a “big tragedy”.