Քաղաքական 11:42 19/04/2021 Հայաստան
«Ըստ հաշվարկների՝ Փաշինյանը ապրիլի 25-26-ին պետք է հրաժարական տա»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանը։
Նրա խոսքով, եթե իշխանությունը «Ընտրական օրենսգրքում» փոփոխությունների փաթեթ բերի, ապա դա կլինի հերթական հիմարությունը։
«Իսկ ԸՕ-ում փոփոխություններ կատարելը Փաշինյանի հրաժարականից հետո աբսուրդ կլինի։ Ես հուսով եմ, որ այդ ծայրահեղ հիմարությունն իշխանությունը չի անի, և արդեն իսկ արված փոփոխությանը ընտրողները գոնե ադապտացվել են, և գոնե դրանցով կգնանք ընտրությունների»,- նշեց նա։
Պատգամավորը տեղեկացրեց, որ կառավարության հրաժարականից հետո խորհրդարանը շարունակելու է գործել մինչև նոր ընտրությունները։
Դիտարկմանը, որ ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ անելը այս իշխանությունների խոստումներից է եղել, և գուցե նրանք, այնուամենայնիվ, փորձեն դա կատարել, Գևորգ Գորգիսյանն արձագանքեց՝ ասելով, որ այս իշխանությունները իրենց ոչ մի խոստում չեն կատարել, ուղղակի ուզում են իրենց կերած գրանտներն արդարացնել։
«Հիմա ինչ անում են իրենք, անում են, որ արդարացնեն իրենց կերած գրանտները։ Ընդամենը դա կասեմ։ Իշխանությունների արածը ոչ մի կապ չունի ՀՀ շահերի հետ։ Ես կարծում եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանն իր ադեկվատությունն արդեն կորցրել է»,- ասաց նա։
Անդրադառնալով ԲԴԽ շուրջ կատարվողին և Ռուբեն Վարդազարյանի պաշտոնանկությանը՝ ԼՀԿ-ական պատգամավորն ասաց, որ դա էներգիայի հերթական անիմաստ վատնումն է։
«Ինչ եկել են իշխանության, դատական իշխանություն են փոխում, դատական համակարգում հողմաղացների դեմ են պայքարում, ու արդյունքում ստանում ենք այն, ինչ իրենք չեն ուզում ստանալ։ Այս ամենն արդեն աբսուրդի կոմեդիա է հիշեցնում։ Ես խոստանում եմ՝ հուլիս ամսից մենք կզբաղվենք կառուցմամբ, հերիք է, ինչ քանդում են»,- շեշտեց նա։

Политика 12:11 19/04/2021 Армения
«По расчетам, Пашинян должен уйти в отставку 25-26 апреля», - заявил сегодня журналистам в парламенте депутат парламентской фракции «Просвещенная Армения» Геворг Горгисян.
По его словам, если правительство внесет пакет изменений в «Избирательный кодекс», это будет очередная глупость.
«И вносить изменения в ИК после отставки Пашиняна будет абсурдно. Я надеюсь, что правительство не пойдет на эту крайнюю глупость, избиратели по крайней мере адаптировались к уже внесенным изменениям, и мы хотя бы с ними пойдем на выборы», - сказал он.
Депутат сообщил, что после отставки правительства парламент продолжит работу до новых выборов.
На замечание о том, что внесение изменений в Избирательный кодекс было одним из обещаний этих властей, и, возможно, они тем не менее попытаются это сделать, Геворг Горгисян сказал, что эти власти не выполнили ни одного из своих обещаний, они просто хотят оправдать съеденные ими гранты.
«То, что они делают сейчас, они делают для оправдания съеденных ими грантов. Скажу лишь это. То, что сделали власти, не имеет ничего общего с интересами Республики Армения. Я думаю, что Никол Пашинян уже потерял адекватность», - сказал он.
Ссылаясь на то, что происходит вокруг ВСС и отставки Рубена Вардазаряна, депутат фракции «Просвещенная Армения» сказал, что это очередная бессмысленная трата энергии.
С тех пор, как они пришли к власти, они меняют судебную систему, борются с ветряными мельницами в судебной системе, и в результате мы получаем то, чего они не хотят получить. Все это уже напоминает комедию абсурда. Обещаю, что с июля мы займемся строительством, хватит их разрушений», - подчеркнул он.