Քաղաքական 19:10 28/05/2021 Հայաստան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել է Սպիտակ քաղաքի բնակիչների և «Հայաստան» դաշինքի ակտիվի հետ։ Այս մասին հայտնում են «Հայաստան» դաշինքից։
«ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքը գլխավորող Ռոբերտ Քոչարյանը և «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ Վահե Հակոբյանն այսօր՝ մայիսի 28-ին, Սպիտակ քաղաքում հանդիպել են քաղաքացիների և դաշինքի ակտիվի հետ։ Նախագահ Քոչարյանը շնորհակալություն է հայտնել ներկաներին շտաբային աշխատանքի համար և վստահեցրել, որ նրանք ճիշտ ճանապարհի վրա են, չեն մոլորվել, և իրենց թեկնածուն կատարելու է իր տված խոստումները։
«Հենց այնպես խոստումներ երբեք չեմ տալիս։ Միշտ մի բան էլ պակաս եմ խոստանում», - ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը։
Արդեն ձևավորված ավանդույթի համաձայն՝ ներկաները հնչեցրել են հետհաշվարկի թիվը․ «Հաղթանակին մնացել է 23 օր»»,- նշված է դաշինքի հաղորդագրությունում։

20:19 28/05/2021 Армения
Второй президент Республики Армения Роберт Кочарян встретился с жителями города Спитак и активом альянса «Армения». Об этом передают из альянса.
«Второй президент Республики Армения, лидер альянса «Армения» Роберт Кочарян и лидер партии «Возрождающаяся Армения» Ваге Акопян встретились сегодня, 28 мая, в Спитаке с жителями и активом предвыборного альянса.  Президент Кочарян поблагодарил присутствующих за работу в штабе и заверил, что они на верном пути, они не заблудились, и их кандидат выполнит свои обещания.
«Я никогда просто так не даю обещаний. Я всегда обещаю даже меньше», - сказал Роберт Кочарян.
По уже сложившейся традиции присутствующие дали старт обратному отсчету․ «До победы осталось 23 дня», - говорится в заявлении альянса.