Քաղաքական 09:07 05/06/2021 Հայաստան
«Իշխանափոխությունից հետո մեր առաջին խնդիրը պետք է լինի կառավարության կառուցվածքի վերանայումը»,- «Պատիվ ունեմ» դաշինքի անդամների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Նա նշել է, որ նվազագույնը երեք նախարարություններ պետք է վերականգնվեն՝ մշակույթի, գյուղատնտեսության, սփյուռքի։
Ինչ վերաբերում է անվտանգությանը, թե ինչ պետք է անել, Սերժ Սարգսյանն ասել է. «Առաջինը պետք է փոխենք այն մարդկանց, ովքեր դրանով զբաղվում են՝ պաշտպանության նախարարին, գլխավոր շտաբի պետին, պետք է սկսենք մի կողմից վերադարձնել մարդկանց, ովքեր մասնագետ են, հասկանում են՝ ինչ է զորքը, քանի որ առանց զորքի անվտանգություն լինել չի կարող, հետո կամաց-կամաց բարեփոխումներ, վստահություն մեր դաշնակիցների հետ, որպեսզի մեզ օժանդակեն, իսկ մենք առանց ռազմատեխնիկական օժանդակության չենք կարողանալու մեր բանակը վերականգնել և ապագայում մարտունակ դառնալ»,- հանդիպմանն ասել է ՀՀ երրորդ նախագահը։

Политика 10:43 05/06/2021 Армения
«После смены власти нашей первоочередной задачей должен стать пересмотр структуры правительства»,- на встрече с членами блока «Честь имею» сказал третий президент РА, председатель РПА Серж Саргсян.
Он отметил, что должны быть восстановлены, как минимум, три министерства: культуры, сельского хозяйства, диаспоры.
Что касается безопасности и того, что надо делать, Серж Саргсян сказал следующее: «Во-первых, надо сменить тех людей, которые этим занимаются: министра обороны, начальника Генштаба, с одной стороны, мы должны начать возвращать специалистов, которые знают, что такое войска, поскольку без войск безопасности быть не может, затем постепенно осуществлять реформы, доверие в отношении партнеров, чтобы нам содействовали, а мы не сможем восстановить нашу армию без военно-технической поддержки и стать в будущем боеспособными»,- отметил третий президент Армении.