Քաղաքական 12:06 17/07/2021 Հայաստան
Այլընտրանքային նախագծեր խմբի  կազմակերպած «ՀՀ քաղաքական և իրավական մարտահրավերները» թեմայով  կոնֆերանսին մասնակցող մի քանի հյուրերի ճանապարհից առանց որևէ բացատրության բերման են ենթարկել ոստիկանության Մաշտոցի բաժին։ Կոնֆերանսի ընթացքում հայտարարեց Այլընտրանքային նախագծեր խմբի փորձագետ Էլինար Վարդանյանը։
Նա նշեց, որ բերման ենթարկվածների թվում է նաև «Ճշմարտություն սերունդների համար» նախաձեռնության հիմնադիր, քաղաքագետ Գեղամ Նազարյանը։
«Մինչև մենք այստեղ քննարկում ենք Հայաստանի իրավական մարտահրավերները, հնարավոր բռնաճնշումները,  իշխանությունները շարունակում են շատ օպերատիվ կերպով իրականացնել նոր բռնաճնշումներ, իսկ իրավապահները, բնականաբար, իշխանության կամակորությունները»,- ասաց Էլինար Վարդանյանը

Police took several people set to participate in the conference "Political and Legal Challenges Facing Armenia" to the Mashtots police department in Yerevan without providing any explanations, Elinar Vardanyan, an expert of the Alternative Projects Group, said at the conference on Saturday.
She noted that political scientist Gegham Nazaryan, the coordinator of the public initiative Truth for Generations, was also among the detainees.
“While we are sitting here, discussing the legal challenges facing Armenia and the possible repressions, the authorities continue to carry out new repressions very quickly, and law enforcement officers naturally fulfill the whims of the authorities,” Vardanyan said.