17.07.2021. Կորոնավիրուսի 187 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5669 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 187 նոր դեպք: Առողջացել է 114 մարդ, գրանցվել է մահվան 2 դեպք։ Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հուլիսի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 227 298 դեպք, որոնցից 218 242-ն` առողջացած, 4559-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1111 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5670 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3386 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 263 393 թեստավորում:

Health 11:57 17/07/2021 Armenia
Armenia has confirmed 187 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 227,298 as of 11 a.m. Saturday, July 17, the Ministry of Health reports.
114 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 218,242.
The COVID-19 death toll has increased by 1 to 4,559. The figure does not include the deaths of 1,111 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,386 active cases. As many as 1,263,393 tests have been performed in the country since the disease outbreak.