Քաղաքական 11:03 24/08/2021 Հայաստան
«Պատիվ ունեմ» խմբակցությունն ի նշան բողոքի լքում է Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճը»,- խորհրդարանում հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթոր Վանեցյանը:
Հիշեցնենք, որ  այսօր խորհրդարանում քննարկվում է ՀՀ կառավարության 2021-2026 թթ. ծրագիրը։ Այն ներկայացում է Նիկոլ Փաշինյանը:
«Խմբակցությունը նիստերի դահլիճ կվերադառնա հարցերը բարձաձայնելու, ժողովրդին հուզող հարցերի պատասխանները ստանալու, կառավարության ծրագրում ներկայացված կեղծիքները բացահայտելու և բարձաձայնելու համար»,- ասաց Արթուր Վանեցյանը:

Politics 12:48 24/08/2021 Armenia
"The deputies of the opposition "I have Honour" faction leave the session hall of the parliament as a sign of protest protest," the Head of the Faction Artur Vanetsyan stated on Tuesday.
To note, the parliament is set to debate on the government programme for 2021-2026. The programme will be presented by Nikol Pashinyan.
"The deputies of the faction will be back to the session hall to raise questions and get answers to them people are concerned most as well as reveal all the fallacies in the programme," added Vanetsyan.