Քաղաքական 11:56 03/09/2021 Արցախ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր սեպտեմբերի 3-ին՝ ժամը 01:00-ից 02:15-ն ընկած ժամանակահատվածում հայկական կողմը գնդակոծել է Շուշիում տեղակայված դիրքերից մեկը և պատասխան գործողություններից հետո, կորուստներ կրելով, հետ նահանջել, հակառակորդ կողմի հերթական ապատեղեկատվությունն է: Այս մասին հայտնում են ԱՐցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ՊԲ ստորաբաժանումները խստորեն հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին և պատասխան գործողությունների են դիմում միայն հակառակորդի սադրանքները կանխելու համար:

Politics 12:58 03/09/2021 NKR
The Artsakh Defense Ministry on Friday denied the Azerbaijani reports alleging Artsakh forces shelled an Azerbaijani position in the Azeri-occupied town of Shushi early on Friday.
“The statement issued by the Defense Ministry of Azerbaijan that on September 3, between 1am and 2:15an, the Armenian side shelled one of its positions in Shushi and retreated after retaliatory actions, suffering losses is yet another disinformation,” the ministry said in a statement.
“The Defense Ministry of the Artsakh Republic reiterates that the units of the Defense Army strictly adhere to the ceasefire and take countermeasures only for preventing provocations by the enemy,” it said.