Քաղաքական 10:07 18/09/2021 Հայաստան
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը Գորիսում մերժել է Կոմունսիտական կուսակցության ընտրական ցուցակի գրանցումը։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ հանձնաժողովից։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 17-ին Սյունիքի Գորիս համայնքում կայանալիք ավագանու ընտրություններին մասնակցության հայտ է ներկայացրել քաղաքական չորս ուժ։
Ընտրություններին առաջադրվել է նաև գործող քաղաքապետ, այժմ անազատության մեջ պահվող Առուշ Առուշանյանի ղեկավարած դաշինքը։ Բացի այդ, ԿԸՀ առաջադրման համար ընտրացուցակներ են ներկայացրել իշխող քաղաքական ուժը, Կոմունիստական կուսակցությունը, «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցությունը։
Հոկտեմբերի 17-ին համամասնական կարգով  ՏԻՄ ընտրություններ կանցկացվեն Գորիս, Մեղրի, Տաթև, Տեղ, Դիլիջան, Գյումրի համայնքներում։ Թեկնածուների առաջադրումը մեկնարկել էր սեպտեմբերի 2-ին, ավարտվել է սեպտեմբերի 12-ին։ Կուսակցությունների ու դրանց դաշինքների ընտրական ցուցակների գրանցումն ավարտվեց սեպտեմբերի 17-ին։
Նախընտրական քարոզչությունը կմեկնարկի սեպտեմբերի 22-ին, կավարտվի հոկտեմբերի 15-ին։ Քվեաթերթիկները կտպագրվեն հոկտեմբերի 7-14-ը։

Politics 11:49 18/09/2021 Armenia
The Central Electoral Commission (CEC) of Armenia has denied the registration request of the Communist Party for the upcoming elections in the Goris community of Syunik Province, the CEC told Panorama.am.
Four political forces submitted a bid to participate in the elections to the Council of Elders to be held in Goris on October 17.
They included the alliance led by the incumbent Goris community head, Arush Arushanyan, who is currently under arrest, the ruling Civil Contract party, the Communist Party and the Armenian National Congress Party.
On October 17, local self-government elections under the proportional electoral system will be held in Goris, Meghri, Tatev, Tegh, Dilijan and Gyumri communities. The nomination of candidates took place from 2 to 12 September. The registration of the electoral lists of the parties and blocs completed on September 17.
The election campaign is scheduled to start on September 22 and end on October 15. The ballot papers will be printed on October 7-14, the CEC said.