Իրավունք 15:41 18/09/2021 Հայաստան
Երևանի կենտրոնում՝ Մոսկվա կինոթատրոնի հարևանությամբ այս պահին իրականացվում է բողոքի ակցիա ընդդեմ սեպտեմբերի 21-ին տեղի ունենալիք գունագեղ տոնակատարության։
Շարլ Ազնավուրի հրապարակ են բերվել բազմաթիվ ոստիկաններ, նաև կարմիր բերետավորներ, որոնք արդեն մի քաղաքացու բերման ենթարկեցին։ Սա առաջացրեց ակցիայի մասնակիցների զայրույթը։
«Ախր մենք ինչքան շատ հաշմանդամ ունենք, ինչի՞ եք կոտրում նրա ձեռքերը։ Ախր նա ոչ մի բան չարեց։ Ո՞նց կարելի է»,- իրար ընդհատելով՝ ասում էին ակցիայի մասնակից կանայք։
Ոստիկանության ներկայացուցիչն ասաց՝ բերման ենթարկված քաղաքացին իրեն անձնական վիրավորաննք է հասցրել։
Նախատեսվում է, որ ակցիայի մասնակիցները երթով կշարժվեն մի քանի մետր այն կողմ գտնվող Հանրապետության հրապարակ։
Ակցիայի մասնակիցների թվում է նաև պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանը։ Նա հայտարարեց՝ ոստիկաններն իրենց ասել են, թույլ չեն տալու հասնել հրապարակ։
«Ես անելու եմ այն, ինչ համարում եմ ճիշտ։ Նրանք կատարելու են այն, ինչ հրաման են ստացել»,-ասաց Գրիգորյանը։

Право 16:34 18/09/2021 Армения
В центре Еревана, на площади Шарля Азнавура возле кинотеатра «Москва» 18 сентября проводится акция против намеченного 21 сентября красочного празднества.
На площадь Шарля Азнавура стянуты многочисленные силы Полиции, а также красные береты, они подвергли приводу одного гражданина, что вызвало возмущение участников акции.
«У нас и без того столько людей с инвалидностью, почему вы ломаете ему руки? Он же ничего не сделал. Как так можно?» – наперебой сетовали участники акции.
Служащий Полиции ответил: подвергнутый приводу гражданин нанес ему личное оскорбление.
Планируется, что участники акции шествием направятся на расположенную неподалеку Площадь Республики.
Среди участников акции – продюсер Армен Григорян. Он заявил, что  полицейские пообещали не позволить им добраться до площади.
«Буду делать то, что посчитаю правильным. Они же получили приказ, будут выполнять его», – сказал Григорян.