Առողջություն 11:22 05/10/2021 Հայաստան
Հայաստանում հոկտեմբերի 4-ին կատարվել է 6904 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 891 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մեկ օրում առողջացել է 534 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 24 դեպք:
Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հոկտեմբերի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  266 208 դեպք, որոնցից  245 376-ն` առողջացած, 5419-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1220 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6639 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14 193 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 761 967 թեստավորում:

Здоровье 12:16 05/10/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтвержден 891 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 6904 тестах), выздоровели 534 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 24 человека, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1220.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 6 639 зараженных коронавирусом пациентов.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 5 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 266 208. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 245 376. Число случаев с летальным исходом составило 5419.
Фактически на лечении на данный момент находятся 14 193 пациента. В общей сложности было проведено 1 761 967 тестирований.