Առողջություն 11:22 05/10/2021 Հայաստան
Հայաստանում հոկտեմբերի 4-ին կատարվել է 6904 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 891 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մեկ օրում առողջացել է 534 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 24 դեպք:
Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հոկտեմբերի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  266 208 դեպք, որոնցից  245 376-ն` առողջացած, 5419-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1220 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6639 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14 193 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 761 967 թեստավորում:

Health 13:14 05/10/2021 Armenia
Armenia has confirmed 891 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 266m208 as of 11 a.m. Tuesday, October 5, the Ministry of Health reports. Overall, 6,904 Covid-19 tests were conducted on October 3.
534 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 245,376.
The Covid-19 death toll has increased by 22 to 5,419. The figure does not include the deaths of 1,220 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 14,193 active cases. As many as 1,761,967 tests have been performed in the country since the disease outbreak.