Առողջություն 12:02 05/11/2021 Արցախ
Արցախի Հանրապետությունում նոյեմբեր 4-ին կատարվել է 125 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 49 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 170 վարակակիր: Բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 81-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արձանագրվել է 1 մահ: Հիվանդը 81-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբոր:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 17675 քաղաքացու հետազոտություն, որից 2410-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Здоровье 12:43 05/11/2021 НКР
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 4 ноября проведено 125 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 49 новых случаев заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 170 носителей вируса. Состояние здоровья 20 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 81 – как тяжелое, среди пациентов есть и молодые.
При этом пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
За сутки в Арцахе зарегистрирован 1 случай смерти. У скончавшегося вследствие COVID-19 81-летнего мужчины была диагностирована двусторонняя полисегментарная пневмония.
С целью выявления коронавируса в Арцахе в 2021 году было обследовано 17675 граждан, у 2410 из них результаты тестов оказались положительными.