Հասարակություն 18:30 11/12/2021 Աշխարհում
Ամերիկահայ հայտնի հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը պաշտոնապես ամուսնալուծության հայց է ներկայացրել։ Այս մասին հայտնում է TMZ պորտալը։ Նրանց խոսքով՝ նա ցանկանում է որքան հնարավոր է շուտ ազատվել ամուսնու ազգանունից։
Ընդ որում, խնամակալության հարցը բաց է մնում, հայտնում է «Ռոսիա 24» հեռուստաալիքը։ Բացված գործը փոքր է՝ դատավորը պետք է ստորագրի փաստաթղթերը, և Քարդաշյանը կդառնա ազատ կին։
Ամերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթը հերթական անգամ խնդրել է հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանին վերադառնալ իր մոտ։ Հաղորդում է The Independent-ը:
Քարդաշյանին վերադարձնելու ցանկության մասին նա հայտարարել է Դրեյքի հետ համատեղ բարեգործական համերգի ժամանակ, որը տեղի է ունեցել Լոս Անջելեսում։ Հիփ-հոփ արտիստը երգել է Runaway երգը և երկու անգամ կրկնել տողերը. «Ինձ պետք է, որ դու ինձ մոտ վազես հենց հիմա»: Ապա ավելացրել. «Ավելի կոնկրետ՝ Քիմբերլի»։ Հանդիսատեսը նրա խոսքերին արձագանքել է բղավոցներով։
Ավելի վաղ Լոս Անջելեսի եկեղեցիներից մեկում պատարագի ժամանակ երաժիշտն արդեն խոսել էր Քարդաշյանների հետ հաշտություն կնքելու ցանկության մասին։
«Ամեն ինչ անում եմ նրան մոտ լինելու համար։ Փորձում եմ ամենախոհեմ ձևով ասել՝ պետք է տուն վերադառնամ։ Որովհետև եթե չարը կարողանա բաժանել մեզ, ապա միլիոնավոր ընտանիքներ կլինեն, որոնք կմտածեն, որ դա նորմալ է։ Բայց երբ Աստված վերամիավորի մեզ, կլինեն միլիոնավոր ընտանիքներ, որոնց վրա դա դրական ազդեցություն կունենա, և նրանք կկարողանան գոյատևել բաժանումը, տրավման»,- ասել է ռեփերը։

Общество 13:19 11/12/2021 В мире
Известная американская теледдива армянского происхождения Ким Кардашьян официально подала на развод. Об этом сообщает портал TMZ. По их данным, звезда реалити-шоу хочет поскорее избавиться от фамилии супруга.
При этом вопрос опеки остается открытым, сообщает телеканал "Россия 24". Сейчас дело за малым – документы должен подписать судья, и Кардашьян вновь станет незамужней.
Американский рэпер Канье Уэст вновь попросил телезвезду Ким Кардашьян вернуться к нему. Об этом сообщает The Independent.
О своем желании вернуть Кардашьян он заявил во время совместного благотворительного концерта с Дрейком, который прошел в Лос-Анджелесе. Хип-хоп-артист исполнил песню Runaway и дважды повторил строчки: «Мне нужно, чтобы ты бежала ко мне прямо сейчас». Затем он добавил: «Если говорить точнее, Кимберли». Зал отреагировал на его слова криками.
Ранее во время службы в одной из церквей Лос-Анджелеса музыкант уже говорил о желании помириться с Кардашьян. «Я делаю все, чтобы быть рядом. Я пытаюсь выразить это наиболее здраво — я должен вернуться домой. Потому что если враг может разделить Кимйе (Ким и Йе, Канье Уэст ранее официально сменил имя на Йе и отказался от фамилии — прим. «Ленты.ру»), то появятся миллионы семей, которые будут думать, что такой разрыв — это нормально. Но когда бог воссоединит Кимйе, появятся миллионы семей, на которых это повлияет, и они смогут пережить разрыв, травму», — отметил рэпер.