Սպորտ 18:02 13/12/2021 Հայաստան
Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում ծանրամարտի աշխարհի առաջնությանը 89 կգ քաշային կարգում Հայաստանի ներկայացուցիչ Անդրանիկ Կարապետյանը, որը պոկում վարժությունում նվաճել էր փոքր ոսկե մեդալ, հրում վարժությունում զրո ստացավ:
Պոկում վարժությունում նա գլխավերևում պահեց 175 կգ կշռող ծանրաձողը, չորս կիլոգրամով առաջ անցավ վրացի Ռևազ Դավիթաձեից և արժանացավ ոսկե մեդալի:
ՀԱՕԿ-ի կայքից տեղեկանում ենք, որ հրում վարժությունը Անդրանիկը սկսել է 196 կգ–ով: Առաջին մոտեցմամբ նա հեշտությամբ հանել է ծանրաձողը, բայց պահել չի կարողացել պահել: Երկրորդ փորձի ժամանակ պարզ է դարձել, որ  ձախողակը ազդրի վնասվածք էր ստացել ու թեև բժիշկները ընդմիջմանը «աշխատել էին»,  բայց լիովին ցավազրկել նրանց չէր հաջողվեց: Արդյունքում Անդրանիկը 0 է ստացել:

Sport 20:19 13/12/2021 World
The representative of Armenia Andranik Karapetyan, competing in the 89kg weight category at the IWF World Championships in Tashkent, claimed gold medal. The Armenian lifted 175kg in the snatch, leaving behind Revaz Davitadze from Georgia by 4kg.
According to the National Olympic Committee report, in the first attempt of the clean and jerk, the Armenian athlete held overhead 196kg but failed the second attempt due to an injury.
Armenia's next representative at the tournament is Davit Hovhannisyan who will compete in the 96kg weight category on December 14.