Առողջություն 11:43 30/12/2021 Արցախ
Արցախի Հանրապետությունում դեկտեմբերի 29-ին կատարվել է 332 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 28 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 68 վարակակիր: Բժիշկները 13 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 32-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
Մեկ օրում Արցախում արձանագրվել է 1 մահվան դեպք։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է  32323 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4800-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Здоровье 13:50 30/12/2021 НКР
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 29 декабря проведено 332 лабораторных обследования, в результате чего выявлено 28 новых случаев заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 68 носителей вируса.
Состояние здоровья 13 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 32 – как тяжелое, среди пациентов есть и молодые. При этом пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Также зарегистрирован 1 случай летального исхода.
В общей сложности в Арцахе с начала 2021 года было обследовано 32323 гражданина, у 4800 из них был выявлен коронавирус.