Քաղաքական 09:00 01/02/2022 Հայաստան
«Բաքվի բռնապետը հերթական անգամ զառանցել և հոխորտացել է Հայաստանի հասցեին՝ մեզ անվանելով «ֆաշիստներ» և սպառնալով ոչնչացնել, եթե փորձենք գլուխ բարձրացնել։
Սակայն ակնհայտ է, որ բացահայտ անհավասարակշիռ այս «ուղերձը» միայն մեզ չէ ուղղված, որովհետև միևնույն համատեքստում նա խոսում է նաև «Հայաստանի հովանավորների» մասին՝ առանց կոնկրետ պետությունների անուններ նշելու։ Հայկական հենց իբր «ֆաշիզմի» վրա նրա մտասևեռումից կարծես դժվար չէ կռահել, որ «ուղերձի» մյուս հիմնական հասցեատերը Ռուսաստանն է։
Հետևաբար, եթե այս համատեքստում հիշենք Հայաստանի Բանակի օրվա առթիվ Երևանում Ռուսաստանի դեսպանատան շնորհավորական ուղերձը, որտեղ անթաքույց ակնարկ կար, որ պաշտոնական Մոսկվան ցանկանում է տեսնել հզոր և վերականգնված հայկական բանակ, ամեն ինչ կարծես իր տեղը կընկնի։
Իսկ բանակները սովորաբար վերականգնում և հզորացնում են ոչ թե ինչ-որ «խաղաղության դարաշրջանների», այլ հենց Բաքվի բռնապետի իշխանության նման իրապես ֆաշիստական վարչախմբերի համար այդքան սարսափելի հակաֆաշիստական պայքարի համար»։

Политика 13:07 01/02/2022 Армения
«Диктатор Баку в очередной раз в бреду нес бахвальства в адрес Армении, назвав нас "фашистами" и пригрозив уничтожить, если попытаемся поднять голову.
Однако очевидно, что это явно неуравновешенное "послание" адресовано не только нам, поскольку в том же контексте он говорит о "покровителях Армении", не называя конкретные государства. Из его зацикленности именно на якобы армянском "фашизме" несложно догадаться, что другим основным адресатом его "послания" является Россия.
Следовательно, если вспомнить в данном контексте поздравительное послание посольства России в Ереване по случаю Дня Армии Армении, где содержался открытый намек, что официальная Москва желает видеть сильную и восстановленную армянскую армию, то все встанет на свои места.
А армии обычно восстанавливаются и становятся сильнее не для открытия каких-то "эпох мира", а для антифашистской борьбы – столь ужасающей для действительно фашистских режимов, подобных власти диктатора Баку».