Քաղաքական 09:40 24/02/2022 Հայաստան
ՊՆ. Ադրբեջանին ևս մեկ անգամ կոչ ենք անում զերծ մնալ սահմանային իրադրության մասին ակնհայտ կեղծ տեղեկություններ տարածելուց
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, շարունակելով սահմանային իրադրության վերաբերյալ պարբերական ապատեղեկատվությունների իր գործելաոճը, հայտարարում է, թե փետրվարի 23-ի երեկոյան ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի ու տեղեկատվության վարչության փոխանցմամբ, Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը ադրբեջանական կողմին ևս մեկ անգամ կոչ է անում զերծ մնալ սահմանային իրադրության վերաբերյալ ակնհայտ կեղծ տեղեկություններ տարածելուց։
Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության ներքո։

Политика 12:09 24/02/2022 Армения
МО Армении призывает Азербайджан воздерживаться от распространения дезинформации о ситуации на границе
Министерство обороны Азербайджана, продолжая свою политику регулярного дезинформирования по приграничной обстановке, сообщило, будто вечером 23 февраля подразделения ВС РА открыли огонь по азербайджанским военным позициям, расположенным в юго-восточной части армяно-азербайджанской границы.
Министерство обороны РА вновь призывает азербайджанскую сторону воздерживаться от распространения заведомо ложной информации о приграничной ситуации.
Обстановка на армяно-азербайджанской границе относительно стабильна, она находится под полным контролем Вооруженных сил Республики Армения.