Քաղաքական 09:40 15/03/2022 Հայաստան
«Շարունակելով առաջխաղացումը ՀՀ «միջազգայնորեն ճանաչված տարածքով», որի անձեռնմխելիության հանդեպ միշտ կույր լավատեսություն են ունեցել և ունեն «հիմնադիր նախագահի վերջին օրերի» աղանդավորները և կապիտուլյանտականները, Ադրբեջանը ևս 2 կմ խորացել է՝ գրավելով Հանդ գյուղատեղին, Ներքին Հանդ գյուղի գերեզմանոցը, զրկելով գյուղը խմելու ջրից, և հայտնվել գյուղից ընդամենը 1 կմ հեռավորության վրա:
Նպատակն ակնհայտ է՝ օգտվել քաղաքական առավելությունից, այն է՝ Հայաստանում իրենց դրածո կամակատար իշխանության առկայությունից և, ըստ այդմ, զրոյական դիմադրությունից՝ առաջանալով Ծավ գետի հոսանքով ու կտրելով Սրաշան-Ծավ, ասել է թե՝ Կապան-Շիկահող-Շվանիձոր-Մեղրի ճանապարհը (տեղանքի քարտեզը՝ մեկնաբանությամբ)

Политика 12:07 15/03/2022 Армения
«Продолжая продвижение по "международно признанной территории" Республики Армения, относительно неприкосновенности которой всегда испытывали и испытывают слепой оптимизм сектанты "последних дней президента-основателя" и капитулянтовцы, Азербайджан углубился еще на 2 км, захватив сельскую местность Ханд и кладбище села Неркин Ханд, лишив село питьевой воды. Таким образом, они оказались на расстоянии всего 1 км от села.
Цель – очевидна: воспользоваться имеющимся у них политическим преимуществом – существованием в Армении являющихся их ставленниками властей-приспешников и, посему, нулевым сопротивлением, продвигаясь вперед по течению реки Цав и перерезав дорогу Срашан – Цав, иными словами, дорогу Капан –Шикаох – Шванидзор – Мегри».