Իրավունք 13:04 17/03/2022 Հայաստան
Մարտի 17-ին, ժամը 10:30-ի սահմաններում, հանրապետության հարավային ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ՊՆ N  զորամասի տարածքում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Էդուարդ Ռազմիկի Ռուստամյանի ( ծնվ. 2003 թ.) դին` հրազենային վիրավորումով:
ՊՆ տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, ընթանում է քննություն` դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով:
Հիշեցնենք, որ ՊՆ-ն այսօր ավելի վաղ հայտնել էր՝ մարտի 16-ին, ժամը 21:10-ի սահմաններում, հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկում հայտնաբերվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Ալբերտ Լևոնի Սիրոյանի (ծնվ. 2002թ) դին` ծնոտի շրջանում հրազենային վիրավորմամբ:

Право 13:12 17/03/2022 Армения
17 марта, около 10:30, на территории N-ской воинской части министерства обороны Армении, дислоцированной в южном направлении республики,  обнаружено тело военнослужащего срочной службы, рядового Эдуарда Размиковича Рустамяна (2003 г.р.) с огнестрельным ранением.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны РА, ведется следствие для полного выяснения обстоятельств инцидента.
Сегодня ранее из МО сообщили, что 16 марта, около 21:10, было обнаружено тело военнослужащего срочной службы N-ской воинской части министерства обороны РА, рядового Альберта Левоновича Сирояна (2002 г. р.), с огнестрельным ранением в области челюсти.