Իրավունք 13:45 22/03/2022 Հայաստան
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում (Շենգավիթի նստավայր) այսօր  շարունակվեց ենթադրյալ կաշառքի գործով քննությունը։
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմից հայտնում են, որ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը միջնորդեց դատարանին թույլ տալ Գևորգյանին ս․թ․ ապրիլի 6-ից մինչև 9-ը ընկած ժամանակահատվածում բացակայել երկրից և մեկնել Հռոմ՝ մասնակցելու ԵԽԽՎ առողջապահական և սոցիալական հարցերի հանձնաժողովի երեխաների հարցերի ենթահանձնաժողովի նիստին։
Հիբրիդային մասնակցություն այս դեպքում նախատեսված չէ, և Գևորգյանը չի կարող հեռավար մասնակցել։
Պաշտպանական կողմը միացավ միջնորդությանը, իսկ մեղադրող դատախազներն առարկեցին, հիշեցնելով, որ նախկինում դատարանը մերժել է Գևորգյանի նմանատիպ միջնորդությունները։

Law 14:50 22/03/2022 Armenia
The Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday continued hearings in a case involving Armenia’s second President Robert Kocharyan and MP Armen Gevorgyan from the opposition Hayastan faction.
Gevorgyan’s lawyer Lusine Sahakyan asked the court to lift a travel ban imposed on her client and allow him to leave for Rome to attend a meeting of the PACE Sub-Committee on Children set for April 6-9, Kocharyan’s lawyers said in a statement.
She argued that the MP cannot participate in it remotely.
The other defense lawyers joined the motion, however the prosecutors objected, recalling that the court had previously rejected Gevorgyan’s similar requests.