Քաղաքական 14:16 07/04/2022 Հայաստան
ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 6-ի երեկոյան ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակում հանդիպում է ունեցել «Անդրանիկ Մարգարյան» քաղաքական դպրոցի 5-րդ հոսքի շրջանավարտների հետ:  Այս մասին հայտնում են ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից։
Նախագահ Սարգսյանը նրանց հանձնել  է ավարտական վկայականները, պատասխանել շրջանավարտներին հուզող և հետաքրքրող հարցերին։
Թվով շուրջ 80 շրջանավարտ նախորդող ամիսների ընթացքում քաղաքական դպրոցում ունկնդրել է մոտ 40 բանախոսություն քաղաքագիտության, տնտեսագիտության, իրավագիտության, միջազգային հարաբերությունների, ինչպես նաևհմտությունների  զարգացման թեմաներով։
2016 թվականին ՀՀԿ կողմից հիմնադրված՝ ՀՀ-ում առաջին  քաղաքական դպրոցն այսօր արդեն ունի շուրջ 700 շրջանավարտ։ Քաղաքական դպրոցում ստացված գիտելիքները և հմտությունները նրանք օգտագործում են հասարակական-քաղաքական դաշտի բոլոր բևեռներում և ոլորտներում։

Politics 15:52 07/04/2022 Armenia
Armenia’s third President and Chairman of the Republican Party of Armenia (RPA) Serzh Sargsyan met with the fifth, 2022 graduation class of the Andranik Margaryan Political School. The meeting took place at the RPA headquarters late on Wednesday, Sargsyan’s office said in a statement.
“President Sargsyan handed them the graduation certificates and responded to the questions raised by the graduates,” it said.
Nearly 80 graduates in the preceding months attended close to 40 lectures on politics, economy, law, international relations, as well as masterclasses to develop different skills.
The first political school in Armenia was founded in 2016 by the RPA. Today, it has over 700 graduates. They use the knowledge and skills received at the School in all areas and all segments of the social and political field.