Քաղաքական 12:43 14/04/2022 Արցախ
Այսօր ժամը 11։00-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը ԱԺ խմբակցության ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն։ Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ԱԺ-ն։
Խորհրդակցության ընթացքում որոշվել է Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 114-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ 2022 թվականի ապրիլի 14-ին՝ ժամը 19:00-ին, գումարել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ՝ Ազգային ժողովի հայտարարության մասին օրակարգով։

Artsakh parliament to hold special sitting on Thursday
The Artsakh National Assembly will hold a special sitting on Thursday with the adoption of a statement on the agenda, the parliament press office reported.
The decision to convene an emergency sitting was made at a working consultation chaired by Speaker Artur Tovmasyan and involving the parliamentary faction heads on Thursday morning.
The special sitting has been initiated by Artsakh MPs in compliance with Article 114 (Part 2) of the Constitution and Article 37 (Part 1) of the parliament statute.