Քաղաքական 10:09 20/04/2022 Հայաստան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը թվարկել է 3 գլխավոր ուղղությունը, որը պետք է «կարգի բերվեն» իշխանափոխությունից հետո.
«1. Անվտանգային համակարգ, սա վերաբերվում է ինչպես բանակին, այնպես էլ Ազգային անվտանգության ծառայությանը, ոստիկանությանը, Արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը։
Ներքին և արտաքին անվտանգային խնդիրները շարունակում են խորացման ու ճահճացման միտումներ դրսևորել, որի դեմն արագ պետք է առնել։
2. Արտաքին քաղաքականություն, միջազգային հանրության և հիմնական դերակատարների համար ընկալելի դառնալու և համահայկական շահերը պատշաճ ձևով ներկայացնելու առաջնահերթություն։
Սա բխում է նաև անվտանգության բաղադրիչն ապահովելու տրամաբանությունից։
3. Կառավարման համակարգի կառուցում/վերակառուցում, արդյունավետ սիստեմի ստեղծում։
Ցանկացած ճգնաժամի պարագայում՝ համավարակից մինչև պատերազմական գործողություններ, արդյունավետ ելքը կախված է կառավարման համակարգը ժամանակին գործի դնելուց և դրա արդյունավետությունից։
Անելիքները հսկայական են՝ վերջը նույնիսկ չի էլ երևում, բայց կարծում եմ, որ պետք է սկսել այս 3 խոշոր ուղղություններից»։

Политика 12:07 20/04/2022 Армения
Депутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею», эксперт по вопросам безопасности Тигран Абрамян перечислил 3 главных направления, которые должны быть «приведены в порядок» после смены власти.
«1.Система безопасности. Это касается как армии, так и СНБ, Полиции и МЧС.
Проблемы внутренней и внешней безопасности продолжают демонстрировать тенденцию к углублению и застою, что необходимо быстро пресечь.
2.Внешняя политика. Стать воспринимаемым  для международного сообщества и ключевых игроков и должным образом представлять общеармянские интересы как приоритет.
Это исходит также из логики обеспечения компонента безопасности.
3.Построение/перестроение системы управления, создание эффективной системы.
В условиях любого кризиса – от пандемии до боевых действий, эффективный исход зависит от своевременного задействования системы управления и ее эффективности.
Предстоит колоссальная работа – конца даже не видно, но я полагаю, что мы должны начать с этих трех крупных направлений», – написал Абрамян