Քաղաքական 12:25 18/05/2022 Հայաստան
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով պայքարի առաջնորդներից Իշխան Սաղաթելյանը, ընդդիմադիր շատ պատգամավորներ այս պահին Ֆրանսիայի հրապարակում են։
«Այսօր առավոտից մեկնարկեցին մեր արժանապատիվ քաղաքացիների անհանզանդւթյան ակցիաները։ Ոստիկանությունն այսօր ավելի բիրտ ուժ էր կիրառում, բայց դա որևէ մեկին չի վախեցրել, ընդհակառակը՝ դրանից ավելի ենք ուժեղացել»,-ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց Արթուր Վանեցյանը։
Նա հայտարարեց՝ շարունակելու են անհնազանդության խաղաղ գործողությունները։
«Սիրելի հայրենակիցներ, ովքեր առավոտյան ինչ-ինչ պատճառներով չեն կարողացել մասնակցել անհանզանդության ակցիաներին, խնդրում եմ հետևել ուղիղ եթերին ու միանալ մեզ։ Յուրաքանչյուրիդ մասնակցությունը շատ կարևոր է։ Նաև դիմում եմ ոստիկանական բաժանմունքներում գտնվող մեր ընկերներին։ Գիտեմ, սպասում եք, որ ազատ արձակվեք ու միանաք մեզ։ Պինդ եղեք, առողջ եղեք։ Ամեն ինչ լավ է լինելու»,-ասաց նա։

Politics 14:13 18/05/2022 Armenia
Peaceful protests continue in Yerevan despite the use of excessive force by the Armenian police against opposition demonstrators, opposition leader Artur Vanetsyan, the head of the Homeland Party, said in a video on Facebook on Wednesday.
"Dignified citizens started acts of civil disobedience this morning. The police used more brute force today, but it has not frightened anyone. On the contrary, we have become stronger," Vanetsyan said as he joined protesters in Yerevan’s France Square.
He said the opposition would continue peaceful protests across Yerevan, urging people to join them.
“Everyone's participation is essential. I'm also addressing our friends at the police stations: I know you are looking forward to rejoining us. Stay strong! Everything will be fine,” Vanetsyan noted.