Արցախի ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Արամ Առաջինի հետ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությանը Անթիլիասի Մայրավանքի գրասենյակում ընդունել է Ն․Ս․Տ․Տ․ Արամ Ա․ Վեհափառ Հայրապետը։
ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ, հանդիպմանը ներկա էր Թեհրանի հայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ․ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանը։
Արթուր Թովմասյանը և պատվիրակության անդամները Նորին Սուրբ Օծությանն են ներկայացրել Արցախի ներկա վիճակը,ժողովրդի և իշխանությունների արդար ու անփոփոխ պահանջները։
Ողջունելով ներկաներին՝ Վեհափառ Հայրապետը հիշեցրել է, որ Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսությունը մշտապես կանգնած է Արցախի ժողովրդի կողքին և աջակցում է ինքնիշխանության իրավունքի կամքը արտահայտելու հարցում։
Այս առիթով Վեհափառ Հայրապետը վերահաստատել է Մեծն տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության թեմերի և ժողովրդի ամբողջական աջակցությունը Արցախի ժողովրդին։

Politics 15:16 27/05/2022 NKR
A delegation led by Artsakh National Assembly Speaker Artur Tovmasyan met with His Holiness Aram I, Catholicos of the Great House of Cilicia, in Antelias on Thursday, the parliament’s press office reported.
The meeting was also attended by Primate of the Armenian Diocese of Tehran, His Eminence Archbishop Sepuh Sarkissian.
Tovmasyan and his delegation members briefed Catholicos Aram I on the current situation in Artsakh, presenting the fair and unchanged demands of the Artsakh people and authorities.
In his remarks, Aram I highlighted that the Catholicosate of the Great House of Cilicia is always ready to support the Artsakh people, including the expression of the right to sovereignty.
In this regard, he reaffirmed the full support of the dioceses of the Catholicosate to the Artsakh Armenians.