Քաղաքական 09:21 06/06/2022 Հայաստան
Հունիսի 17-ին Երևանում տեղի է ունենալու Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստը՝ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար, ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի նախագահ Արմեն Գրիգորյանի գլխավորությամբ:
Այս մասին տեղեկացնում են ԱԽ գրասենյակից ու մանրամասնում, որ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի նիստի ընթացքում՝ նեղ և ընդլայնված կազմով, քննարկվելու են ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում ստեղծված իրավիճակի և ՀԱՊԿ անդամ երկրների անվտանգության մարտահրավերների ու սպառնալիքների չեզոքացմանն ուղղված միջոցառումները, ինչպես նաև այլ հարցեր:
Նիստի ավարտին ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի նախագահն և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը հանդես կգան հայտարարությամբ:

Politics 11:51 06/06/2022 Armenia
Yerevan will host a meeting of the Committee of Secretaries of the Security Council of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) on June 17.
The meeting will be chaired by Secretary of Armenia’s Security Council Armen Grigoryan. Measures to address the situation in the CSTO area of responsibility and to neutralize threats and security challenges facing the CSTO member states as well as other issues are on the agenda, the Security Council reported on Monday.
At the end of the meeting, Armen Grigoryan and CSTO Secretary General Stanislav Zas are expected to make a statement.