Քաղաքական 13:30 08/06/2022 Հայաստան
Հունիսի 8-9-ը Հայաստանում կլինի Ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների և աշխատանքի հարցերով ԱՄՆ փոխպետքարտուղարի տեղակալ Կառա ՄաքԴոնալդը, որը հանդիպումներ կունենա պաշտոնատար անձանց և ժողովրդավարության, ազատ խոսքի ու մարդու իրավունքների պաշտպանությամբ զբաղվող անձանց հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատնից։
Միացյալ Նահանգները հանձնառու է աշխատել Հայաստանի հետ երկկողմ փոխգործակցության ամրապնդման շուրջ, որի հիմքում մեր ընդհանուր արժեքներն են, այդ թվում՝ հարգանքը մարդու իրավունքների ու հիմնարար ազատությունների նկատմամբ։

Политика 15:17 08/06/2022 Армения
В Армении 8 и 9 июня будет находиться заместитель помощника Госсекретаря США Кара Макдональд из Бюро по вопросам демократии, прав человека и труда.
Она встретится с официальными лицами и людьми, занимающимися защитой демократии, свободы слова и правами человека. Об этом сообщает посольство США в Армении.
Соединенные Штаты Америки привержены процессу укрепления двустороннего взаимодействия с Арменией, в основе чего лежат общие ценности, в том числе уважение в отношении прав человека и фундаментальных свобод.