Քաղաքական 11:29 14/07/2022 Հայաստան
Նիկոլ Փաշինյանի՝ Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի հետ հեռախոսազրույցի վերաբերյալ թվիթերյան գրառման ներքո մեծ թվով թուրքեր են մեկնաբանություններ թողել։
Նրան ծափարահարում են Փաշինյանին նշանների տեսքով, ողջունում նրան, նրա խիզախությունը, նշում, որ առանց Թուրքիայի Հայաստանը չի կարող ինտեգրվել Եվրոպային, մաղթում են բարի սկիզբ ու անիծում 100 տարի առաջ Հայաստանին ու Թուրքիային թշնամացրած երկրներին։
Մայք Կեվրիկիդիս անունով օգտատերն էլ զարմացել է հայերի վրա.
«Եթե Փաշինյանը լիներ Հունաստանի վարչապետը, ապա դավաճանության համար նա կլիներ բանտում։ Չեմ հասկանում, ինչո՞ւ հայ ժողովուրդն այս առումոց որևէ բան չի ձեռնարկում»։
Ֆեյսբուքյան օգտատեր Արման Հայրապետյանը, արձագանքելով այս գրառմանը, նշում է.
«Հույները զարմանում են մեր վրա։ Ու ցանկացած ազգ կզարմանա։
Առաջ զարմանում էի, թե ինչպես ենք հասել նրան, որ թույլ ենք տվել մեզ կոտորել, որ մի քանի հազար հայի մի քանի տասնյակ կամ 2֊3 հարյուր ասկյար ամիսներով անապատով տարել են մահվան ու գոնե չեն էլ փորձել այդ ասկյարների հրացանները խլել ու ...
Այ սենց... Նայեք, թե ոնց են հրճվում ընդամենը մեկուկես տարի առաջ մեզ վրա բայրաքթարներ ու իր զինված ուժերի մի մասին ուղարկած թշնամու հետ իբր բարեկամության մասին գրառման տակ։
Հ.Գ. Գայլի հետ բարեկամություն անելու ժամանակ պետք է չվերածվել ոչխարի, որովհետև ոչխարին գայլն ուտելու է, որքան էլ ոչխարն իրեն գայլի ընկեր երևակայի»։

Политика 12:57 14/07/2022 Армения
Под записью Никола Пашиняна в микроблоге в Twitter относительно телефонного разговора с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом комментарии оставили множество турок.
Они аплодируют Пашиняну, оставляя соответствующие смайлики в комментариях, приветствуют его храбрость, отмечают, что без Турции Армения не может быть интегрирована в Европу, желают доброго начала и проклинают страны, которые 100 лет назад сделали врагами Армению и Турцию.
Между тем, пользователь по имени Майк Кеврекидис выразил свое удивление по поводу отношения армян:
«Если бы Пашинян был премьер-министром Греции, он бы сидел в тюрьме за предательство. Я не понимаю, почему армянский народ ничего в этом плане не предпринимает?»
Пользователь Facebook Арман Айрапетян, реагируя на этот пост, пишет:
«Греки удивляются нам. И любой народ удивится.
Раньше мне было интересно, как мы дошли до того, что позволили себя подвергнуть резне, что несколько тысяч армян уводили на смерть через пустыню несколько десятков или 2-3 сотни аскяров, а они даже не пытались отобрать оружие у тех и…
... вот так... Посмотрите, как они радуются под постом о дружбе с врагом, который всего полтора года назад послал против нас свои Байрактары и часть своих вооруженных сил.
P.S. Заводя дружбу с волком, не следует превращаться в овцу, потому что овца будет съедена волком, сколько бы она ни мнила себя его другом».