Թշնամու սադրանքի հետևանքով վիրավորված զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում. Արցախի ՊՆ
Oգոստոսի 1-ին ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայող Ալբերտ Վլադիկի Բախշիյան վիճակը բավարար է: Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 1-ին, ժամը 09:00-ից սկսած, Արցախի Հանրապետության հյուսիսային և հյուսիս-արևմտյան սահմանագոտու մի շարք հատվածներում ադրբեջանական ստորաբաժանումները դիմել են սադրանքի՝ կատարելով շփման գիծը հատելու փորձեր, որոնք կասեցվել են ՊԲ ստորաբաժանումների ուժերով:

Жизни раненного вследствие действий ВС Азербайджана армянского военного ничто не угрожает – МО Арцаха
Состояние раненного 1 августа вследствие предпринятой подразделениями ВС Азербайджана провокации военнослужащего Армии обороны Республики Арцах (НКР) Альберта Владиковича Бахшиянаудовлетворительное. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Его жизни опасности не угрожает.
1 августа, начиная с 09:00, на ряде участков северной и северо-западной приграничной зоны Республики Арцах азербайджанские подразделения пошли на провокацию, предприняв попытки перейти линию соприкосновения, которые были пресечены силами Армии обороны.