Հասարակություն 11:13 07/09/2022 Աշխարհում
Սիրիայի կառավարությունը հատուկ կարգադրությամբ որոշել է դեպի Հալեպ թռիչքները դադարեցնել և ուղղորդել դեպի մայրաքաղաք Դամասկոս։ Այս մասին  գրում է Արևելքը՝ հղում անելով սիրիական «Սանա» պաշտոնական գործակալությանը։
Նշվում է, որ Հալեպի օդանավակայանը դարձել է իսրայելական կործանիչների թիրախ, ինչի հետևանքով վայրէջքուղին որոշակի վնասվել է և, ըստ երևույթին, գործածելի չէ։
Սիրայի կառավարության փոխադրության նախարարությունը հատուկ կարգադրությամբ է հանդես եկել՝ խնդրելով քաղաքացիներին ճիշտ գնահատել ստեղծված իրավիճակը և թռիչքների հետ կապված պայմանավորվածությունները կատարել ըստ նոր կարգադրության։
Հաղորդվում է, որ անցած տաս օրերի ընթացքում երեք անգամ Հալեպի օդանավակայանը դարձել է իսրայելական օդուժի թիրախ։ Բարեբախտաբար, հարվածները միայն նյութական վնասներ են պատճառել։

Society 13:02 07/09/2022 World
An Israeli air attack on Syria's Aleppo airport on Tuesday has damaged the runway and taken the airport out of service, Reuters reported, citing the Syrian defence ministry.
The Israel missile attack was launched from the Mediterranean Sea, west of the coastal city of Latakia, at 8:16 p.m. local time (1716 GMT), the ministry said in a statement.
Syrian air defences intercepted Israeli missiles, downing several of them, the Syrian state news agency (SANA) reported earlier on Tuesday.
It was the second reported attack in less than week. On Aug. 31, Israel fired rockets at the airport, which resulted in material damage, according to Syrian state media.