Քաղաքական 12:33 15/09/2022 Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը և ԱՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը այս պահին գտնվում են Երևանում։ Արցախի տեղեկատվական շտաբի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է ԱՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Լուսինե Ավանեսյանը։
«ՀՀ իշխանությունների հետ նախատեսված են քաղաքական խորհրդակցություններ, որոնց շրջանակներում քննարկվելու է ստեղծված իրավիճակը, ներկայացվելու են Արցախի ժողովրդի մտահոգություններն ու իշխանությունների դիրքորոշումները»,- ասել է նա։
ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից նույնպես հայտնում են, որ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի խմբակցությունների ղեկավարների, հանձնաժողովների նախագահների և պատգամավորների կազմով  պատվիրակություն է մեկնել Հայաստանի Հանրապետություն։ Այս պահին պատվիրակության անդամները գտնվում են Երևանում՝ ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված քաղաքական հանդիպումներ ունենալու նպատակով։

Политика 12:51 15/09/2022 НКР
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян и делегация Национального собрания Арцаха на данный момент находятся в Ереване. Как передает Информационный штаб Арцаха, об этом сообщила пресс-секретарь Арутюняна Лусине Аванесян.
«С властями РА запланированы политические консультации, в рамках которых будет обсуждаться сложившаяся ситуация, будут представлены опасения народа Арцаха и позиции властей», – отметила она.
Ранее пресс-служба парламента Арцаха передала: «Делегация в составе руководителей фракций Национального Собрания Республики Арцах, председателей комиссий и депутатов отправилась в Республику Армения. Об этом сообщает пресс-служба парламента Арцаха. В данный момент члены делегации находятся в Ереване для проведения политических встреч в связи со сложившейся ситуацией».