Քաղաքական 10:46 05/10/2022 Հայաստան
Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի առաջին դեմ առ դեմ հանդիպումը նախատեսվում է հինգշաբթի օրը Պրահայում: Այդ մասին գրում է թուրքական Milliyet թերթը։
«Վաղը Թուրքիայի ժամանակով 19.00-ին Պրահայում նախագահ Էրդողանը երկկողմ հանդիպում կանցկացնի Հայաստանի վարչապետ Փաշինյանի հետ»,-թերթի հրապարակումից մեջբերում է արեկ «ՌԻԱ նովոստին»։
Ավելի վաղ Թուրքիայի ղեկավարը հայտարարել էր նման հանդիպման հնարավորության մասին։ Սա կլինի Թուրքիայի և Հայաստանի ղեկավարների առաջին դեմ առ դեմ հանդիպումը հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերսկսումից հետո։

СМИ: Эрдоган и Пашинян впервые встретятся в Праге в четверг
Первая очная встреча президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана и Никола Пашиняна планируется в Праге в четверг, пишет турецкая газета Milliyet.
"Завтра, в 19.00 по турецкому времени (совпадает с мск) президент Эрдоган проведет двустороннюю встречу с премьер-министром Армении Пашиняном в Праге", - пишет издание, публикацию которого приводит РИА Новости.
Ранее о возможности такой встречи заявлял турецкий лидер. Это будет первая очная встреча лидеров Турции и Армении с момента возобновления процесса нормализации отношений.