Քաղաքական 11:14 10/10/2022 Հայաստան
«Մեզանում շատերը, ցավոք, դեռ չեն գիտակցել, կամ միգուցե չեն ցանկանում գիտակցել, որ Հայաստանում և նրա շուրջ տեղի են ունեցել արմատական փոփոխություններ։
Հայաստանի և Արցախի հանրապետությունների տարածքի խոշոր հատվածներ բռնազավթված են թշնամու կողմից, լրջորեն խաթարված և կազմաքանդված է մեր անվտանգային համակարգը, մենք՝ որպես ազգ և պետություն, կանգնած ենք գոյութենական վտանգների ու մարտահրավերների առջև և այլն։
Հետևաբար, նախկինի պես փողոցում պայմանական ծխուկ («բիչոկ») գցելու դեմ պայքարելու «օրակարգերը» այլևս ոչ մի հայաստանցի և հայ տրամաբանող անհատի ու խմբի չեն կարող նույնիսկ դույզն-ինչ հետաքրքիր լինել։
Նման շփոթեցնող «խոսույթներն», ըստ իս, արգահատելի են և վնասակար, որովհետև դրանցով մեր ուշադրությունը փորձ է կատարվում շեղել նաև միգուցե հենց այս պահին ինչ-որ պիզծ բռնազավթչի՝ մեր իսկ սրբազան հողում մեր իսկ սրբի կամ նահատակի գերեզմանի վրա ծխուկ հանգցնելուց կամ թքելուց»։

Politics 12:42 10/10/2022 Armenia
Armenia is facing existential threats amid radical changes in and around the country, Iran specialist Vardan Voskanyan claims.
“Many of us, unfortunately, have not yet realized, or rather do not want to realize that fundamental changes have taken place in and around Armenia,” he wrote on Facebook late on Sunday.
“Swaths of Armenian and Artsakh territory are occupied by the enemy, the security system is severely undermined, while we, as a people and a state, are facing existential threats and challenges,” the expert stated.
“The “agenda” on the fight against, for example, throwing away cigarette butts can no longer be of even the slightest interest to anyone in Armenia now,” Voskanyan said, adding it may also be aimed at distracting the people’s attention from big problems.