Քաղաքական 14:52 26/10/2022 Աշխարհում
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի եռակողմ հանդիպումը Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի առաջնորդ Իլհամ Ալիևի հետ նախապատրաստվում է, ժամանակը և վայրը կորոշվեն ավելի ուշ: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Հիշեցնենք, որ այսօր  ՀՀ ԱԺ նախագահ  Ալեն Սիմոնյանը լրագրողներին ասել էր, որ, իր տեղեկություններով, Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 31-ին գնալու է Սոչի՝ մասնակցելու Ռուսաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդներ Վլադիմիր Պուտինի և Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանը։
«Մենք արդեն ասել ենք, որ նախապատրաստվում է նման եռակողմ հանդիպում։ Հուսով ենք, որ այն կկայանա: Մենք նաև ժամանակին կհայտնենք  տեղի և ժամանակի վերաբերյալ», - ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք Ռուսաստան- Հայաստան- Ադրբեջան եռակողմ հանդիպումը նախապատրաստվում է։
Ավելի վաղ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Նիկոլ Փաշինյանին և Իլհամ Ալիևին հրավիրել էր Ռուսաստան եռակողմ հանդիպման։

Politics 15:45 26/10/2022 Region
The Kremlin expects Russian President Vladimir Putin to meet with his Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, Kremlin spokesman Dmitry Peskov told reporters on Wednesday, without specifying the expected time and place of the talks, TASS reported.
"Such a trilateral meeting is being prepared, we hope it will take place," the Kremlin spokesman said. "We will give a timely update on the place and time," Peskov promised.
Earlier on Wednesday, Armenian parliament speaker Alen Simonyan said that Pashinyan planned to travel to Sochi on October 31 to meet with Putin and Aliyev. It was also earlier reported that Putin had invited Azerbaijani and Armenian leaders to Russia for another trilateral summit to discuss the whole range of trilateral and bilateral issues.