Քաղաքական 13:54 08/03/2023 Հայաստան
Արգելել են ռուսաստանցի մեդիամագնատ՝ News media հոլդինգի հիմնադիր, ազգությամբ հայ, արմատներով արցախցի Արամ Գարբրիելյանովի մուտքը Հայաստան։ Այդ մասին հայտարարել է Միջազգային հարաբերությունների Մոսկվայի պետական ինստիտուտի պրոֆեսոր Վիկտոր Սողոմոնյանը։
«Սպուտնիկ Արմենա»-ի փոխանցմամբ, Գաբրիելյանովը Հայաստանում ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար պետք է հանդես գար դասախոսությամբ։
«Օդանավակայանում նրան թույլ չեն տվել հատել սահմանը։ Գաբրիելյանովին ասել են, որ նա հանդիսանում է ոչ ցանկալի անձ Հայաստանում ու կարող է երկրում ապակայունացնել  վիրավիճակը։ Արդյունքում Գաբրիելյանովը, մեր երկրում մնալով 24 ժամ,  ստիպված է եղել վերադառնալ Մոսկվա առաջիկա չվերթով»,-ասել է Սողոմոնյանը։

Politics 15:49 08/03/2023 Armenia
Russian-Armenian reporter Aram Gabrelyanov has been banned from entering Armenia, Sputnik Armenia reported on Tuesday, citing anonymous sources and Viktor Soghomonyan, a professor at the Moscow State Institute of International Relations.
Gabrelyanov, the founder of the News Media holding, was expected to deliver a lecture as part of a training for journalists organized by Soghomonyan.
"Upon his arrival in Yerevan, he was asked to wait, then he was told there were problems with his passport. As a result, it turned out that he was on the list of undesirable persons," the source said.
Aram Gabrelyanov, who is a vocal critic of the Armenian government, had to take the first flight back to Moscow.