Քաղաքական 20:25 02/06/2023 Հայաստան
Պապիկյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի քաղաքականության հարցերով տեղակալի հետ
Սուրեն Պապիկյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի քաղաքականության հարցերով տեղակալ Քոլին Քահլի հետ:
«Քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Քննարկվել է 2022 թ. սեպտեմբերին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի` ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում դոկտոր Քահլի հետ տեղի ունեցած քննարկումների արդյունքում հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության զարգացման առնչությամբ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների ընթացքը»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Politics 11:00 03/06/2023 Armenia
Armenia's Defense Minister Suren Papikyan on Friday held a telephone conversation with U.S. Under Secretary of Defense for Policy Dr. Colin Kahl.
A range of issues related to the situation on the Armenia-Azerbaijan border and regional security were discussed, the Armenian Defense Ministry said in its readout of the phone call.
"The process of implementation of the agreements related to the development of the defense cooperation, reached at the discussions with Dr. Kahl, that took place during the U.S. visit of Defense Minister Suren Papikyan in September 2022, was discussed," reads the statement.