Քաղաքական 10:37 08/06/2023 Արցախ
«Հունիսի 8-ին ժամը 02:25-02։35-ն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զենք։ Հայկական կողմը կորուստներ չունի։ Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի  հրամանատարությանը։
Հունիսի 8-ի ժամը 10։30-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է։
Միևնույն ժամանակ Ադրբեջանը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել՝ փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի ռեժիմի պարբերական խախտումները։
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 8-ի առավոտյան կրակ են բացել Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղությամբ, ինչպես նաև Ասկերանի շրջանում փորձել են իրականացնել ամրաշինական  աշխատանքներ, որոնք իբրև թե խափանվել են  ադրբեջանական բանակի ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում, բացարձակապես չի համապատասխանում իրականությանը»։

Politics 11:36 08/06/2023 NKR
"On June 8, between 2:25 a.m. and 2:35 a.m., the Azerbaijani military violated the ceasefire in the northern section of the line of contact, using firearms,” the Artsakh Defense Ministry said in a statement.
No casualties were reported among the Artsakh military personnel.
Russian peacekeepers were reported about the incident.
“The situation on the contact line is relatively stable as of 10։30 a.m. June 8,” reads the statement.
Artsakh also denied Azerbaijan’s false claims that its combat positions in the occupied Shushi region came under fire from Artsakh troops on Thursday morning, as well as the reports that Azerbaijani forces allegedly disrupted military fortifications carried out in the Askeran region.