Քաղաքական 11:01 30/03/2024 Հայաստան
«Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին ռուս սահմանապահների դիտակետերը տեղադրվել են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անձնական խնդրանքով»,- այս մասին 24News-ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը։
«Չեմ նշի անգամ մեր դիտորդների տեղակայումը, որոնք վարչապետի Նիկոլ Փաշինյանի անձնական խնդրանքով Ռուսաստանի հաշվին տեղադրվել են Ադրբեջանի հետ սահմանի երկայնքով, որպեսզի օգնեն կայունացնել իրավիճակը 2020 թվականին»,- նշել է նա և հավելել, որ հայկական կողմը երբեք չի որոշել օրինականացնել ռուսական դիտակետերի տեղակայումը։

Политика 11:29 30/03/2024 Армения
Посол Сергей Копыркин: Пограничников РФ разместили на границе Армении и Азербайджана по просьбе Пашиняна
Посол России в Ереване Сергей Копыркин заявил в интервью 24News, что наблюдательные посты российских пограничников на границе Армении и Азербайджана размещены по просьбе Никола Пашиняна.
«Я даже не буду упоминать те наши наблюдательные посты, которые по личной просьбе премьер-министра были за российский счет размещены вдоль границы с Азербайджаном для того, чтобы способствовать стабилизации ситуации в 2020 году», — заявил он.
По его словам, Армения не узаконила в правовом поле размещение российских наблюдательных постов на границе.