Քաղաքական 11:18 23/04/2024 Հայաստան
«Ի պատասխան սոցիալական ցանցերում և ԶԼՄ-ներում տարածվող տեղեկությունների հայտնում ենք, որ Բաղանիս-Ոսկեպար ավտոճանապարհը փակվել է հարակից տարածքում իրականացվող ականազերծման աշխատանքներն ապահովելու և քաղաքացիների մուտքը մոտակա ականապատ տարածքներ թույլ չտալու համար, վերջիններիս անվտանգությունն ապահովելու նկատառումով:
Բաղանիս-Ոսկեպար հատվածում այսօր նախատեսվում է սահմանազատման աշխատանքների իրականացում: Տեղեկացնում ենք նաև, որ լուրերը, թե Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի որևէ հատված հանձնվելու է Ադրբեջանին, չեն համապատասխանում իրականությանը:
Ընդգծում ենք, որ Հայաստան-Ադրբեջան շփման գծի որևէ փոփոխություն այսօր չի նախատեսվում: Սահմանի սահմանազատումից հետո սահմանային գծի պահպանությունը կհանձնվի ՀՀ սահմանապահ զորքերին»։

Право 12:57 23/04/2024 Армения
В ответ на распространяемые  в социальных сетях и средствах массовой информации сведения сообщаем, что автодорога Баганис-Воскепар была закрыта для обеспечения работ по разминированию, проводимых на прилегающей территории, и недопущения доступа граждан в близлежащие заминированные районы по соображениям их безопасности.  Об этом говорится в заявлении МВД Армении.
«На участке Баганис-Воскепар сегодня планируется проведение работ, связанных с делимитацией. Сообщаем также, что слухи о том, что какой-либо участок суверенной территории Республики Армения будет сдан Азербайджану, не соответствуют действительности.
Подчеркиваем, что никаких изменений линии соприкосновения Армения-Азербайджан сегодня не планируется. После делимитации границы охрана пограничной линии будет передана пограничным войскам Республики Армения», - говорится в заявлении.