Աշխարհում 15:19 11/04/2015
Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը հաջորդ տարի կայցելի Հայաստան: Այս մասին գրում է  իտալական «Corriere quotidiano» պարբերականը՝ հղում անելով ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի խոսքին:
Պարբերականը հայտնում է, որ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը կիրակի օրը ներկա է գտնվելու Վատիկանում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի ոգեկոչմանն ուղղված Ֆրանցիսկոս պապի կողմից մատուցվելիք պատարագին: Պարբերականը նկատում է, որ պատարագին ներկա չի լինելու Թուրքիայի դեսպանը:
«Համոզված եմ, որ մի օր Թուրքիան ճանաչելու է Հայոց ցեղասպանությունը»,- ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի խոսքն է մեջբերում պարբերականը:
Հիշեցնենք, որ պաշտոնական այցով Իտալիայի Հանրապետությունում գտնվող նախագահ Սերժ Սարգսյանը վաղը՝ ապրիլի 12-ին, կմասնակցի Վատիկանում Ֆրանցիսկոս պապի կողմից մատուցվելիք պատարագին: Պատարագը կմեկնարկի Երևանի ժամանակով առավոտյան ժամը 11:55-ին և կհեռարձակվի նաև Հայաստանի տարածքում:

Interviews 16:01 11/04/2015
Pope Francis will pay a visit to Armenia next year, Italian news outlet Corriere quotidiano reports quoting the Armenian President.
The news outlet reports that on Sunday in the Vatican Armenian President Serzh Sargsyan will attend the Mass Pope Francis will celebrate to commemorate the Armenian Genocide centenary. It notes that Turkey’s Ambassador will not attend the Mass.
“I am convinced that one day Turkey will recognize the Armenian Genocide,” Corriere quotidiano quotes President Sargsyan as saying.
Armenian President Serzh Sargsyan, who is in Italy on an official visit, on Sunday will attend the Mass which Pope Francis will celebrate at St. Peter's Basilica. The Mass will begin at 11:55am Yerevan time and will be broadcast also on the territory of Armenia.