Օրվա մամուլ 09:20 20/12/2014
Վերջին շաբաթվա ընթացքում ՀՀ-ում գործող 4 բանկերի ղեկավարներ հրաժարական են ներկայացրել: Թե այս հրաժարականները որքանո՞վ են կապված դրամի կտրուկ արժեզրկման և արտարժույթի շուկայում լարված իրավիճակի հետ՝ առայժմ հայտնի չէ:
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով, հրաժարականներ են ներկայացրել «Արցախբանկի» վարչության նախագահ Կամո Ներսիսյանը, «Ինեկոբանկի» գործադիր տնօրեն Ավետիս Բալոյանը, «Առեքսիմբանկ» գլխավոր տնօրեն Արսեն Խանդկարյանը և «ԲՏԱ բանկի» գործադիր տնօրեն Նուր Բակբերգենովը: Թվարկվածներից առաջին երկուսը՝ «Արցախբանկի» և «Ինեկոբանկի» ղեկավարները, մեր տեղեկություններով, հրաժարականի դիմումները ներկայացրել են դեկտեմբերի 17-ին:
Հիմնականում ղազախական կապիտալով «ԲՏԱ բանկի» տնօրեն Նուր Բակբերգենովը հրաժարական է ներկայացրել մեկ շաբաթ առաջ, քանի որ վերադառնում է հայրենիք Ղազախստան: «Գազպրոմբանկի» խմբի մեջ մտնող «Առեքսիմի» գլխ. տնօրենի հրաժարականը, մեր տեղեկություններով, պայմանավորված է նրանով, որ նա տեղափոխվում է այլ աշխատանքի՝ ՌԴ: Առայժմ անհայտ են մնում «Արցախբանկի» և «Ինեկոբանկի» ղեկավարների հրաժարականների իրական դրդապատճառները»:

Пресса дня 10:50 20/12/2014
В Армении в течение последней недели руководители четырех банков представили заявления об отставке. Связаны ли эти отставки с резкой девальвацией армянского драма и напряженной ситуацией на валютном рынке, пока неизвестно. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак».
По сведениям издания, заявления об отставке представили председатель правления, исполнительный директор «Арцахбанка» Камо Нерсисян, исполнительный директор ЗАО «Инекобанк» Аветис Балоян, генеральный директор ЗАО «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка» Армен Хандкарян и исполнительный директор ЗАО «БТА Банк» Нур Бакбергенов.
«Первые двое из перечисленных – руководители «Арцахбанка» и «Инекобанка», по нашим сведениям, представили заявления 17 декабря. Директор «БТА банка» представил заявление об отставке неделю назад, поскольку возвращается на родину – в Казахстан. Заявление об отставке генеральный директор ЗАО «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка», по нашим сведениям, обусловлено переходом на другую работу. Остаются неизвестными истинные причины заявлений руководителей «Арцахбанка» и «Инекобанка», - отмечает «Айкакан жаманак».