Հասարակություն 10:21 03/03/2015
ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Արսեն Աբրեստի Կարապետյանը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակացությունը հայտնում Ա. Կարապետյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մարտի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնարկել են համապատասխան միջոցառումներ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու ուղղությամբ և շարունակում են շփման գծի ողջ երկայնքով վերահսկել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը:

Society 10:49 03/03/2015
An Armenian soldier, Arsen Karapetyan (born in 1995), received a fatal gunshot wound on the frontline position of a military unit in the eastern direction of the Nagorno-Karabakh Defense Army, as a result of Azerbaijani shooting, the NKR Defense Ministry’s press service said.
An investigation is underway to clarify details of the incident.
Meanwhile, Azerbaijan violated the ceasefire along the Line of Contact with Nagorno-Karabakh about 200 times on March 2 and on the night of March 3, with over 3,000 shots fired towards the Armenian frontline positions from weapons of various calibers, mortars and grenade launchers.
Frontline units of the NKR Defense Army took response measures to silence the enemy. They keep the situation on the frontline under control.