Տնտեսություն 16:09 01/02/2014
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը 2013 թվականին որպես ներկայացուցչական ծախսեր 6 միլիոն 700 հազար դրամ գումար է վճարել մոտ երկու տասնյակ ռեստորաններին, հուշանվեր արտադրող ընկերություններին, ինչպես նաև իր աշխատակիցների համար գնել է սպորտային համազգեստներ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ կառավարության ՀՀ էլեկտրոնային կառավարում պաշտոնական կայքի «Ինտերակտիվ բյուջե»  բաժնում հրապարակված փաստաթղթերից:
Սննդի ամենամեծ գումարը՝ 386 հազար դրամ վճարվել է «Արմենիա հյուրանոցային համալիր» ՓԲ ընկերությանը անցած տարվա հունիսին:
Հաջորդ ամենամեծ ներկայացուցչական ծախսը եղել է սպորտային համազգեստի գնումը: ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունն՝ անցած տարվա հոկտեմբերի 25-ին «ՀՈՒՄԼ» ՍՊ ընկերության հետ կնքած պայմանագրով ձեռք է բերել 18 զույգ սպորտային կոշիկ, 20 զույգ գուլպա և մեկ ամբողջ սպորտային հանդերձանք, իսկ այդ ամենի համար վճարել են 368 հազար դրամ:

Минэкономики Армении потратило на рестораны, сувениры, обувь и носки сотрудникам почти 7 млн. драмов
Министерство экономики Армении в качестве представительских расходов за 2013 год указало сумму в 6 млн. 700 тыс. драмов, которая была потрачена на оплату услуг порядка 20 ресторанов, компаний по производству сувениров и закупку спортивной одежды для сотрудников ведомства. Об этом свидетельствуют документы, опубликованные в разделе «Интерактивный бюджет» официального сайта Правительства РА.
Согласно документу, 25 октября 2013г. Минэкономики заключило договор с одной компанией о закупке 18 пар спортивной обуви, 20 пар носков и 1 спортивной формы на сумму 368 тыс. драмов.